11 YIL SONRA HERSEK LAGÜNÜNDE

11 YIL SONRA HERSEK LAGÜNÜNDE

Tarih 09 Aralık 2021, 11:09 Editör

Altınova Belediyesi Kuş Gözlemcisi Fatih Bülbül, 11 yıl sonra 3 birey Dişi Karabaş Patkanın, Elmabaş Patka, Tepeli Patka ve Pasbaş Patka ile birlikte lagünde yerini alması kuşçular ve doğaseverler arasında heyecan yarattı

Karabaş Patka (Aythya Marila), 11 yıl sonra Altınova Hersek Lagününde görüntülendi.
Ülkemizde nadir görülen türlerin başında gelen kış göçmeni Karabaş Patka (Aythya Marila), 11 yıl sonra Yalova’nın Altınova Hersek Lagününde görüntülendi. 3 BİREY GÖRÜNTÜLENDİ Türkiye’de nadir görülen 4 patka türünden biri olan Karabaş Patka (Aythya Marila), Hersek Lagününde en son 2010 yılında gözlemlenmişti.
Ülkemizde bu yıl Çanakkale ve Trabzon’da birer birer olarak gözlemlenen Karabaş Patka, Hersek Lagününde 3 birey olarak kayıt altına alındı.
“DOĞASEVERLERDE HEYECAN YARATTI”
Altınova Belediyesi Kuş Gözlemcisi Fatih Bülbül, “11 yıl sonra 3 birey Dişi Karabaş Patkanın, Elmabaş Patka, Tepeli Patka ve Pasbaş Patka ile birlikte lagünde yerini alması kuşçular ve doğaseverler arasında heyecan yarattı.
“238 KUŞ TÜRÜ BULUNUYOR”
Bugüne kadar 238 kuş türünün görüldüğü lagünde yaptığımız son gözlem çalışmasında gün içerisinde 70 tür gözlemlendi. Havaların soğumasıyla ülkemiz için nadir olan diğer su kuşlarının da alana gelmesini beklemekteyiz” diye konuştu.

Bu haber 406 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

GÜNCEL HABERLER

Oral: Muhtarlarımız olmazsa olmazımız

Oral: Muhtarlarımız olmazsa olmazımız Altınova Merkez Mahalle muhtarları Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral’ı makamında ziyaret ettiler.

AK Partililer piknikte buluştu

AK Partililer piknikte buluştu AK Parti Altınova İlçe Teşkilatları, Altınova Bayraktepe Mesire Alanında piknikte bir araya geldi.

ALTINOVA HABER GAZETESİ - Mehmet MERCAN