ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYEMİZ İLETİŞİM
    

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Öğrenciler sordu, Koçal yanıtladı

Öğrenciler sordu, Koçal yanıtladı

Tarih 04 Aralık 2010, 21:43 Editör

Org. Selahattin Risalet Demircioğlu İlköğretim Okulu Öğrencilerinden Necmettin Rıza Kaplan(8-B), Emre Ergin(8-B), Aslıhan İpekçi(8-C), Yalova Belediye Başkanı Yakup B. Koçal ile performans ödevleri nedeniyle bir röportaj gerçekleştirdiler.

Kişisel sorularla Başkan Koçal’ı yakından tanıyan öğrenciler, Yalova Belediyesi ilgili sordukları sorularla çalışmalar hakkında bilgi aldılar.

Öğrencilerin sorduğu soruları Yalova Belediye Başkanı Yakup B. Koçal şöyle cevapladı;

-Sizin Belediye Başkanlığınızda Yalova’da neler değişti?

Yalova Belediyesi’ni oldukça borçlu devraldık. Göreve gelir gelmez Belediye’nin borçlarını azaltma yönünde çalışmalar yaptık. Önemli ölçüde borçları azalttık. Göreve başlamadan önceki en önemli çalışmamızda bu konudaydı. Borç yükünü azalttıktan sonra, imkanlarımız çerçevesinde hizmet etmeyi hedefledik ve bu konuda en güzel hizmetlerimizden biri; herkes tarafından beğenilen Sahil Projemiz oldu. Yalova halkını sahille buluşturduk. Bu yaz sahildeki doluluk oranı çok fazlaydı. Halkımızın sahilini benimsediği gözlemledik. Vatandaşlarımız artık misafirlerini Yalova’ya övünerek davet edecekler.

-Sizce Yalova’nın en önemli sorunları nelerdir?

Ülke genelinde olduğu gibi Yalova’da da ciddi bir işsizlik sorunu var. Bu konu, göreve başlamadan önceki önem verdiğimiz konuların içerisindeydi. Çalışmalarımız devam ediyor. Yalova insanın niteliklerini kapsayan sektörlerdeki kuruluşları ilimize istihdam yapmaları konusunda teşvik etmeye çalışıyoruz. Bu konuda resmi kurumlarla olan görüşmelerimiz devam ediyor.

-Okulda öğrencilere yönelik çalışmalarınız var mı?

Eğitimi her zaman destekliyoruz. Yalova Belediyesi olarak elimizden geldiğince okullarımıza yardımcı oluyoruz. Daha iyi şartlarda eğitim-öğretim yapabilmeniz için, okulların fiziki problemlerine yönelik sıkıntılarını imkanlarımız dahilinde çözüme ulaştırıyoruz. Öğrencilerimize yönelik kültürel ve sportif çalışmalarımız oluyor. Bunların duyuruları okullarda yapılıyor. Tiyatro etkinliklerimiz, sportif branşlarda kurslarımız oluyor. Sizleri de arkadaşlarınızla beraber etkinliklerimize bekliyoruz.

Bu haber 1354 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

EĞİTİM

“Yeni eğitim yılı hayırlı olsun”

“Yeni eğitim yılı hayırlı olsun” Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılının ülkeye, öğretmen, öğrenci ve velilere ha...

Hersek Camii’ne özel konuklar

Hersek Camii’ne özel konuklar İlim Yayma Cemiyeti Karamürsel Şubesi Yaz Kurslarına katılan 400 öğrenci ve 40 öğretmen Altınova Hersekzade Ahmet P...

 

 

 

ANKET

Tersaneler istihdam sağlıyor mu?
Tüm Anketler

ALTINOVA MEDYA GAZETECİLİK YAYINCILIK DANŞ. MATBAACILIK HİZMETLERİ ALTINOVA / YALOVA
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi