ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYEMİZ İLETİŞİM
Doç. Dr. Yasin Pişgin Karamürsel de panel düzenledi.

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

Yalova’da en çok tercih edilen okul

Yalova’da en çok tercih edilen okul

Tarih 28 Temmuz 2020, 22:12 Editör

Orta Öğretim Okulları arasında adrese dayalı yerleştirmede; Yalova’da en çok rağbet edilen okul olarak Çiftlikköy Atatürk Anadolu Lisesi’nin yıldızı parlıyor.

Orta Öğretim Okulları arasında adrese dayalı yerleştirmede; Yalova’da en çok rağbet edilen okul olarak Çiftlikköy Atatürk Anadolu Lisesi’nin yıldızı parlıyor.
Çiftlikköy ilçesi sınırları içindeki tüm öğrencilerin tercih yapabildiği okula veliler çocuklarını yerleştirmek için oldukça rağbet gösteriyor.
85 PUAN VE ÜZERİ
Çiftlikköy Atatürk Anadolu Lisesi, Merkezi yerleşme ile bir okula yerleşemeyen öğrencilerin ilk adresi olma özelliği taşıyor. Çiftlikköy dışından çevre ilçe ve Yalova Merkez’den okula kayıt yaptırmak isteyen öğrenciler adreslerini Çiftlikköy’e taşıyor.
KIZ ÖĞRENCİLERE BURS VE PANSİYON
Diploma not ortalaması 85 puan ve üzerinde olan öğrenciler okula kayıt hakkı elde etmektedir. İl dışından okula gelmek isteyen kız öğrenciler, pansiyon ve bursluluktan faydalanabilmektedir. Okulda; öğrencilere, tecrübeli uzman öğretmen kadrosu, idareci ve personeli ile üst düzeyde eğitim verilmektedir.
“DİL EĞİTİMİNDE FARKLI FIRSATLAR”
Çiftlikköy Atatürk Anadolu Lisesi Okul Müdürü Aziz Bozok, okullarından mezun olan öğrencilerin büyük bir kısmının üniversitelere yerleşmesinden dolayı velilerin ilk tercihi olduğunu ifade ederek, “Sene başında yapılan İngilizce seviye sınavı ile öğrencilerin dil seviyeleri ölçülüp bu seviyede dil eğitimi verilmekte. Açılan dil sınıfları ile dil öğrenmek isteyen öğrencilere de ayrıca farklı fırsatlar sunulmakta. Mezun olan tüm öğrencilerin İngilizce dil seviyeleri de böylece oldukça ileri düzeye ulaşmakta.
“2023 VİZYONU ÇERÇEVESİNDE”
Öğrencilerimiz, sportif ve sanatsal alanlarda da Milli Eğitim Bakanlığı 2023 Vizyonu çerçevesinde sosyal ve kültürel yönden de hayata hazırlanmaktadır. 15 Dönüm arazi üzerine kurulu bulunan okulumuzda; 22 derslik, bağımsız fizik, kimya, biyoloji laboratuvarları, müzik atölyesi, resim sınıfı, spor salonu, geniş bahçesi ve okul bahçesindeki spor alanları ile yeşil alanlar bulunmaktadır.
Pandemi süreci içinde okul genelinde düzenli olarak dezenfektan ile hijyen kuralları çerçevesinde temizlikler yapılmaktadır. Okulumuzda, öğrencilerimiz için sosyal mesafe ihtiyacının karşılandığı oldukça geniş ve nezih bir eğitim ortamı sunulmaktadır’’ diye konuştu.

Bu haber 693 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

EĞİTİM

Altınova’ya İHL binası yapılacak

Altınova’ya İHL binası yapılacak Altınova’ya yaptırılacak olan 4 katlı, 16 derslikli İmam Hatip Lisesi binası yapım protokolü imzalandı. 480 öğrenc...

Geleceğin mucitleri yetişecek

Geleceğin mucitleri yetişecek Geleceğin bilim insanlarını yetiştirmeyi hedefleyen ve Ziraat Katılım’ın sponsorluğunda Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGV...

 

 

 

ANKET

Tersaneler istihdam sağlıyor mu?
Tüm Anketler

ALTINOVA MEDYA GAZETECİLİK YAYINCILIK DANŞ. MATBAACILIK HİZMETLERİ ALTINOVA / YALOVA
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi