Sinan Köylü çocuklara oyuncak sürprizi

Sinan Köylü çocuklara oyuncak sürprizi

Tarih 26 Haziran 2022, 11:48 Editör

Başkan Oral, Bulgaristan’daki kardeş Belediyede yaşayan çocukları sevindirildi…
Sinan Köylü çocuklara oyuncak sürprizi

Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, Bal-Türk Karamürsel Şubesi aracılığıyla Bulgaristan’daki kardeş şehir Rusçuk’a bağlı Sinan Köyü’nde yaşayan çocuklara oyuncak gönderdi.
Altınova Belediye Başkanı Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) Yönetim Kurulu üyesi Dr. Metin Oral, Bal-Türk Karamürsel Şubesi aracılığıyla Bulgaristan’daki kardeş şehir Rusçuk’a bağlı Sinan Köyü’nde yaşayan çocuklara oyuncak gönderdi.
Ramazan’da iftar verilmiş
ti Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, Bulgaristan’daki kardeş şehir Rusçuk’a bağlı Sinan Köyü’nde yaşayan çocuklara oyuncak gönderdi. Çocukların oldukça mutlu olduğu köyde Altınova Belediyesi, Ramazan Ayında bir iftar programı da düzenlemişti.
Oral, çocuklara oyuncak gönderdi
Bulgaristan’dan göç etmek zorunda kalıp, ülkemize gelen ve Altınova ile Tokmak Köyün kurucuları arasında yer alan Sinan Köylüler, Türkiye’deki akrabalarıyla buluştu.
Bulgaristan’ın Rusçuk Şehrine bağlı Sinan Köyünden 1930’lı yıllarda Karamürsel ve Altınova’ya göçen ailelerin torunlarını, Ata Topraklarında akrabalarıyla buluştu. İlk olarak Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral tarafından Sinan Köyde verilen iftarda bir araya gelen akrabalar, daha sonra ikinci kez özlem giderme fırsatı buldu. Ülkemizden Bulgaristan’a giden heyet Başkan Oral’ın çocuklar iin gönderdiği oyuncakları da sahiplerine ulaştırdı.
Duygusal anlar
Altınova Belediyesi’nin Bulgaristan’daki kardeş belediyesi olan Dve Mogili Belediye Başkanı Boyko Borisov tarafından karşılanan Türk Heyeti, hasret gidererek çeşitli temaslarda bulundu. Dve Mogili Belediye Başkanı Boyko Borisov ile Altınova Belediye Başkanı Dr Metin Oral’ın gönderdiği oyuncakları dağıtan Bal-Türk Karamürsel Şube yöneticileri oldukça duygusal anlar yaşadılar.

Bu haber 269 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

GÜNCEL HABERLER

Altınova 4. Uluslararası Resim Sergisi açıldı

Altınova 4. Uluslararası Resim Sergisi açıldı Yalova'nın Altınova ilçesinde 7 ülkeden 11 yabancı sanatçı ile 12 Türk ressamın katıldığı Altınova Belediyesi 4...

İpekyolu Belediyeleri, Altınova’da toplandı

İpekyolu Belediyeleri, Altınova’da toplandı İpekyolu Belediyeleri Turizm Kalkınma Birliği Olağan Meclis Toplantısı, Altınova Belediyesi Hersek Lagünü Doğa Eğit...

ALTINOVA HABER GAZETESİ - Mehmet MERCAN