Başkan Oral, TDBB yönetimine girdi

Başkan Oral, TDBB yönetimine girdi

Tarih 11 Haziran 2022, 11:29 Editör

Oral, dünyanın en büyük yerel yönetim birliği yönetimine seçildi…
Başkan Oral, TDBB yönetimine girdi

Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) Yönetim Kurulu üyeliğine seçildi.
Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) 6. Olağan Genel Kurul Toplantısı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı Mustafa Şentop ve Türk Devletleri Teşkilatı Ak Sakallılar Heyeti Başkanı Binali Yıldırım’ın katılımlarıyla İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Genel kurulda TDBB’in yeni yönetim kuruluna Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral da seçildi.
30 ülkeden 1200 belediye
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türk Dünyası Belediyeler Birliği 6. Olağan Genel Kurulu’nda yaptığı açıklamada “Hem geçmişte yaşadıklarımızdan hem bugün olup bitenlerden ibret alarak hareket etmeliyiz. Kendi güvenlik ve refahları için tüm dünyayı ateşe vermeye hazır olanların karşısına ancak bu şekilde çıkarsak başarılı olabiliriz” dedi.
Temelleri 22 yıl önce atılan birliğin 19 yıldır fiilen faaliyet gösterdiğini dile getiren Erdoğan, bugün 30 farklı ülke ve bölgeden yaklaşık 1200 üye belediyesiyle kocaman bir aile haline gelen birliğin kendi alanında dünyanın önde gelen yapıları arasında yer aldığını söyledi.
Balkanlar'dan Orta Asya'ya
Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’ın güven tazeleyerek yeniden başkanlığa seçildiği Türk Dünyası Belediyeler Birliği’nin yönetim kurulu üyeliğine seçilen Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, birliğin Balkanlar'dan Orta Asya'ya kadar uzanan coğrafyada dost ve kardeş ülkelerin yerel yönetimleri arasında iş birliğini güçlendirdiğini belirtti. “Bağlarımız her geçen gün güçlendiriyoruz”
TDBB Yönetim Kurulu'nda 11 ülke temsil edildiğini ifade eden Başkan Oral, birliğin dost ve kardeş ülkelerle iş birliğini geliştirmeye yönelik çeşitli program ve projeleri gerçekleştirdiğini söyleyerek, “Dünyanın en büyük yerel yönetim birliklerinden olan TDBB, tüm kardeş şehirlerimizle bağlarımızı her geçen gün daha da güçlendiriyoruz” dedi.

Bu haber 387 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

GÜNCEL HABERLER

Oral: Muhtarlarımız olmazsa olmazımız

Oral: Muhtarlarımız olmazsa olmazımız Altınova Merkez Mahalle muhtarları Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral’ı makamında ziyaret ettiler.

AK Partililer piknikte buluştu

AK Partililer piknikte buluştu AK Parti Altınova İlçe Teşkilatları, Altınova Bayraktepe Mesire Alanında piknikte bir araya geldi.

ALTINOVA HABER GAZETESİ - Mehmet MERCAN