Altınova’ya sosyal konutlar yapılacak

Altınova’ya sosyal konutlar yapılacak

Tarih 03 Mart 2022, 10:43 Editör Mehmet Mercan

Hürriyet Mahallesi Okullar Caddesindeki Altınova Belediyesi’nin eski Garajının bulunduğu alana TOKİ tarafından konut yapılması konusu Belediye Meclisi’nin ilk oturumunda görüşüldü.

Okullar Caddesindeki yerin toplu konut yapılması kaydıyla Toplu Konut idaresi Başkanlığı (TOKİ)’ye devredilmesi, oy birliğiyle kabul edildi.
Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, yerin devrinin ardından yıl sonuna kadar TOKİ’nin çalışmalara başlayacağını ve sosyal konut projenin hayata geçirileceğini söyledi.
TOKİ’nin öncelikli projesi
AK Parti İl Başkanı Muğlim Bağatar ile TOKİ Başkanı Ömer Bulut ile yaptıkları görüşmede ilçeye ilk etapta 100 konutun yapılması konusunda anlaşmaya vardıklarını hatırlatan Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, “Bu konutlar, TOKİ’nin öncelikli projesi olacak. Yer devrinin ardından yıl sonuna kadar inşaatlar başlayacak. İnşa edilecek konutlar sosyal konut tipi olacak ve TOKİ kar amacı gütmeyecek” dedi.
TOKİ’nin kuralları belli
TOKİ’den ev sahibi olanın kurallarının çok net ve kati olduğunu ifade eden Başkan Oral, “Kimsenin kafasında bir soru işareti olmasın. TOKİ’nin kuralları neyse Altınova’da da o uygulanacak. Bir takım söylentiler çıkmış. Bunların hiç biri doğru değil. Şartları uyan vatandaşlarımız müracaat edecek ve kura ile hak sahipleri belirlenecek” diye konuştu.
“Söz vermiştik, yerine getiriyoruz”
İlçenin önemli sorunlarından birisini daha çözüme kavuşturulacağını söyleyen Başkan Oral, “Toplu konut konusu ilçemiz adına önemli bir ihtiyaç. Bu ihtiyacı karşılamak için seçim döneminde söz vermiştik. Bir sözümüzü daha yerine getirecek olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

Bu haber 502 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

GÜNCEL HABERLER

Oral: Muhtarlarımız olmazsa olmazımız

Oral: Muhtarlarımız olmazsa olmazımız Altınova Merkez Mahalle muhtarları Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral’ı makamında ziyaret ettiler.

AK Partililer piknikte buluştu

AK Partililer piknikte buluştu AK Parti Altınova İlçe Teşkilatları, Altınova Bayraktepe Mesire Alanında piknikte bir araya geldi.

ALTINOVA HABER GAZETESİ - Mehmet MERCAN