DEVLET HASTANESİNDE YENİ HİZMET BİRİMİ

DEVLET HASTANESİNDE YENİ HİZMET BİRİMİ

Tarih 09 Aralık 2021, 11:05 Editör

Yalova Devlet Hastanesi Çiftlikköy ek hizmet binasında Ulusal İşitme Tarama Referans Merkezinin açılış töreni Vali Muammer Erol, İl Sağlık Müdürü İl Sağlık Müdürü Dr. Emrah Eray, yöneticiler ve sağlık çalışanlarının katılımı ile gerçekleşti.

Yalova Devlet Hastanesi Çiftlikköy ek hizmet binasında Ulusal İşitme Tarama Referans Merkezinin açılış töreni Vali Muammer Erol, İl Sağlık Müdürü İl Sağlık Müdürü Dr. Emrah Eray, Başhekim Uzm.Dr.Recep Hacı, yöneticiler ve sağlık çalışanlarının katılımı ile gerçekleşti.
Yalova Devlet Hastanesi’nin ülkemizde sınırlı sayıda olan ‘Ulusal İşitme Tarama Referans Merkezi’ olma unvanını kazandığını ifade eden İl Sağlık Müdürü Dr. Emrah Eray, “Hastanemiz bünyesinde hizmet verecek olan Ulusal İşitme Taraması Referans Merkezi’nde, Yenidoğan İşitme Taraması ve Okul Çağı İşitme Tarama Programı kapsamında tarama sonucu riskli bulunan çocuklarımız ve poliklinik muayenesinde ihtiyacı olduğu tespit edilen yetişkin hastalarımız da ileri tetkik ve tedavi olma şansı bulacaklar. " dedi. Eray açıklamasında "Daha önceden işitme kayıplı hastalarımızı ileri tetkik ve tedavi için başka merkezlere sevk etmekteydik. Referans Merkezleri Bakanlığımızca 3. basamak olarak nitelendirilen üniversite hastaneleri ve Eğitim Araştırma Hastaneleri’nde kurulmaktadır ancak ilimizin ihtiyaçları göz önünde bulundurularak hastanemizde oluşturduğumuz alt yapı ve donanım sonucu gerçekleştirdiğimiz başvuru Bakanlığımızca da uygun görülmüş ve Yalova Devlet Hastanesi Ulusal İşitme Tarama Referans Merkezi olarak tescillenmiştir. Yalova’ya hayırlı olsun” dedi.

Bu haber 763 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

SAĞLIK

Aronya ve Kurt Üzümünün faydaları anlatıldı

Aronya ve Kurt Üzümünün faydaları anlatıldı 4. Tıbbi Aromatik Bahçe Günleri, Altınova Belediyesi Engelsiz Doğa Eğitim Merkezi ve Tıbbi Aromatik Bitkiler Bahçes...

“Bitkilerde yerel bilgiler çok önemli”

“Bitkilerde yerel bilgiler çok önemli” Altınova Belediyesi tarafından, Hersek Lagünü Doğa Eğitim Merkezi ve Tıbbi Aromatik Bitkiler Bahçesi Konferans Salo...

ALTINOVA HABER GAZETESİ