ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYEMİZ İLETİŞİM
Doç. Dr. Yasin Pişgin Karamürsel de panel düzenledi.

HABER ARA


Gelişmiş Arama

"Afetlere hazırlıkta yeni teknolojilere daha fazla yer verilmeli"

Tarih 16 Ağustos 2020, 15:52 Editör

AK Parti Çiftlikköy Yalova İl Genel Meclis üyesi İdris Durmuş, 17 Ağustos Marmara Depremi’nin 21. Yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

AK Parti Çiftlikköy Yalova İl Genel Meclis üyesi İdris Durmuş, 17 Ağustos Marmara Depremi’nin 21. Yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.
İdris Durmuş yayınladığı mesajda, “Marmara Depreminin 21.yıldönümünde vefat etmiş vatandaşlarımızı rahmetle anıyorum. Yakınlarına da sabırlar diliyorum” dedi.
“DEPREMSELLİĞİ TEKRAR SORGULAMALIYIZ”
AK Parti Çiftlikköy Yalova İl Genel Meclis üyesi İdris Durmuş, 17 Ağustos Marmara Depremi’nin 21. Yıl dönümü nedeniyle yayınladığı mesajda şunları söyledi: “O günleri birlikte yaşadık. Acılarımızı birlikte paylaştık. O günler hala zihinlerimizde dipdiri. 17 Ağustos bizler için hep coğrafyamızdaki depremselliği tekrar sorgulayıp değerlendirmesini yapmamızın gerekliliğini ortaya koymakta.
Aradan geçen zamanda yapılan çok şey var, ama gelişen ve değişen teknolojide yapılması gereken de çok şey var.
Öncelikle bireysel olarak her bir aile ferdimizin "Temel Afet Bilinci" eğitiminin alınmasını çok önemsiyorum. Bilinçli ve bilgili bireyler ile inanıyorum ki bu konuda çok aşama katledildi, katedilecek.
“YALOVA MAG-DER ÇATISI ALTINDA”
Bu yönüyle MAG (Mahalle Afet Gönüllüsü) oluşumu çok yerinde ve zaman içinde de arkadaşlarımız yaptıkları çalışmalar ile göz dolduruyorlar. Dernekleşerek de benim de içerisinde olmaktan gurur duyduğum Yalova MAG-DER çatısı altında kurumsallaşmanın getirdiği birikim ve tecrübe ile örnek olmaktalar. Bu konuda STK 'ların daha aktif rol üstlenmeleri ülkemiz açısında pek çok olumlu sonuçları doğurmaktadır.
Herkesin ulusal afete hazırlık seferberliğinde az çok katkısı ile ülkemiz daha güvenli günlere ulaşacaktır. Çünkü risk evimizde sabitlenmeyen eşyadan başlıyor. Risk binaların depreme dayanılırlık derecesi ile başlıyor.
Aile bireylerimizin depremin oluşturacağı riskleri minimuma indirecek çalışmaların içerisinde yeterli düzeyde olmanın gerekliliği önem arz ediyor.
Afetlere hazırlıkta başta AFAD olmak üzere tüm tarafların zaman içerisinde daha organize olarak çalışmalarını yakından takip etmekteyiz. Yerel yönetimlerin kendi sorumluluk alanlarında zamanın değişen ve gelişen teknik kabiliyetlerini ve araç gereç donanımlarını daha da artırmaları gerekiyor.
“YAPABİLECEĞİMİZ PEK ÇOK ŞEY VAR”
Afet öncesi, sırası ve sonrasında üç zaman dilimine ayırarak çalışmalar herbir kurum ve kuruluşa daha hassasiyet gösterilerek yapılıyor, yapılmaya devam ediyor. Bu bir süreç ve bu süreçte herkes elini taşın altına koymalıdır.
Özellikle haberleşmede telsizlerin rolü ve önemi kendisini gösteriyor. İyi bir organizasyonda haberleşme birinci öneme haizdir. Dolayısıyla yerelde bu konu üzerinde daha hassasiyetle birincil öncelikle kendisini göstermektedir. Alternatif haberleşmede amatör telsiz-radyo frekansları ve uydu haberleşmesi devamlı ve her an hazır halde bulunması her türlü stratejik çalışmayı olumlu yönde ilerletecektir.
Sonuç olarak herkesin işin bir tarafından tutarak toplumsal hazırlık ve sorumluluk almada muhakkak ki yapabileceğimiz pek çok şey vardır.
Aziz milletimiz ve devletimiz coğrafyamızın depremselliğinde oluşacak riskler karşısında hep birlikte tek vücut olarak yaraları sarmıştır ve saracaktır.
Rabbim o günlerin acısını tekrar aziz milletimize yaşatmasın.”

Bu haber 129 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Fatih EKİNCİ nin köşe yazıları

"Salgına karşı topyekûn mücadele veriyoruz"

Altınova Belediye Başkanı Dr, "Tersanelerden dolayı bölgemizde ciddi sıkıntılar bekleniyordu, tedbirlerle başardık....

Altınova’da ekipler alarmda

Altınova’da ekipler alarmda Altınova Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Garaj Amirliği, 7/24 esasına göre karla mücadeleye hazır.

 

 

 

ANKET

Tersaneler istihdam sağlıyor mu?
Tüm Anketler

ALTINOVA MEDYA GAZETECİLİK YAYINCILIK DANŞ. MATBAACILIK HİZMETLERİ ALTINOVA / YALOVA
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi