ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYEMİZ İLETİŞİM
Doç. Dr. Yasin Pişgin Karamürsel de panel düzenledi.

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Altınova tek yürek, tek ses:Şehitler ölmez, Vatan bölünmez

Altınova tek yürek, tek ses:Şehitler ölmez, Vatan bölünmez

Tarih 01 Mart 2020, 17:59 Editör

Suriye'nin İdlib kentinde rejim kuvvetleri tarafından Türk Silahlı Kuvvetleri unsurlarına düzenlenen hava saldırı sonrasında şehit olan 36 vatan evladı Altınova’da dualarla anıldı.

Suriye'nin İdlib kentinde rejim kuvvetleri tarafından Türk Silahlı Kuvvetleri unsurlarına düzenlenen hava saldırı sonrasında şehit olan 36 vatan evladı Altınova’da dualarla anıldı.
Altınova Kaymakamlığı öncülüğünde Altınova Belediye Hizmet binası önünde şehitlerimiz için mevlit okundu. Mevlidin ardından vatandaşlar ellerinde Tük Bayraklarıyla ilçede yürüyüş gerçekleştirdi. Yürüyüşün ardından vatandaşlara helva ikram edildi.
ALTINOVA TEK YÜREK
Altınova’da, Suriye'nin İdlib bölgesinde rejim unsurlarının saldırısı sonucu şehit olan askerler için yürüyüş düzenlendi. Altınova Kaymakamlığı ve belediye tarafından organize edilen yürüyüş, belediye hizmet binası önünde bir dakikalık saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Altınova İlçe Müftülüğü Korosu tarafından şehitler için mevlit ve ilahiler okundu sonrası toplanan kalabalık, yürüyüşe geçti. Altınova Kaymakamı Regaip Ahmet Özyiğit ve Belediye Başkanı Metin Oral'ın da katıldığı yürüyüşe ellerinde Türk bayraklarıyla katılan vatandaşlar, tekbirler getirip "Şehitler ölmez vatan bölünmez" diye slogan attı.
YER GÖK KIRMIZI BEYAZ
Altınova’da dükkanlar, cadde ve meydanlar Türk bayraklarıyla donatıldı. Şehit haberlerinin ardından belediye hizmet binasına dev Türk Bayrağı asıldı. Altınova Belediye binası önünde düzenlenen programa vatandaşlar büyük katılım sağladı. Ellerinde Türk Bayraklarıyla alanı dolduran Altınovalılar, "Şehitler ölmez, vatan bölünmez" sloganları attı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan program Altınova İlçe Müftülüğüne bağlı hocalar tarafından Kuran-ı Kerim okunması, ilahi, sela ve tekbirlerin getirilmesiyle devam etti. Ardından Hacı Tevfik Yılmaz Camii İmam Hatibi Kemalettin Kaya dua etti. Duanın ardından ilçe protokolü ve vatandaşlar elde Türk Bayrakları ile ilçede yürüyüş gerçekleştirdi. Yürüyüşün ardından vatandaşlara helva ikram edildi.
“MİLLETİMİZİN BAŞI SAĞ OLSUN”
Programın ardından konuşan Altınova Kaymakamı Regaip Ahmet Özyiğit, “Altınova olarak, İdlib kentindeki şehitlerimiz için mevlit programı düzenledik. Vatandaşlarımızın yoğun katılımı oldu. Hepimizin yüreği yandı. Hepimizin canı acıyor. Allah mekânlarını cennet eylesin. Yaralılarımıza Allah acil şifalar versin. Allah bir daha böyle acılar yaşatmasın. Milletimizin başı sağ olsun” dedi.
“ASLA BAŞARAMAYACAKLAR”
Tük Milleti’nin tek vücut olarak iç ve dış düşmanlara her zaman göğüs gerdiğini ifade eden Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, “Bu aziz vatan için, şehit olacak milyonlarca insan var. Bu hainler asla ve asla başaramayacaklar. Bu millete asla diz çöktüremeyeceklerdir. Biz birbirimize daha sıkı sarıldıkça, birbirimizi daha fazla sevdikçe bu hainler asla ve asla başaramayacaklardır” diye konuştu.
GENİŞ KATILIM
Programa; Altınova Kaymakamı Regaip Ahmet Özyiğit, Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral ve eşi Yasemin Oral, Altınova İlçe Emniyet Amiri Muhammed Ferit Duman, Altınova İlçe Jandarma Komutanı J.Teğmen Burak Kılıç, AK Parti Altınova İlçe Başkanı Hasan Zafer, MHP Altınova İlçe Başkanı Serkan Dikyar, İl genel ve belediye meclis üyeleri, muhtarlar, STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.
DUA EDİLDİ
Hacı Tevfik Yılmaz Camii İmam Hatibi Kemalettin Kaya’nın yaptığı dua şöyle: “Allah’ım! Sana sonsuz hamd-ü senalar olsun. Rehber olarak gönderdiğin peygamberlere, bahusus sevgili Peygamberimiz Muhammed Mustafa’ya, âline, ashabına, ehli beytine salât ü selam ve tahıyyet ü ikram olsun.
Allah’ım! Bizleri sen yarattın, varlığından haberdar ettin, sevgini gönlümüze nakşettin, İslam nimetiyle donattın, Habibin Muhammed Mustafa’ya ümmet eyledin; üç aylara kavuşturdun. Sana sonsuz şükürler olsun!
Allah’ım! Sabah namazı vesilesiyle bir araya geldik, boynumuzu büktük, ellerimizi açtık, dua ediyoruz, dualarımızı kabul eyle! Bilerek bilmeyerek yaptığımız kusur ve günahlarımızı affeyle, bizleri Recep ayına ulaştırdığın gibi sağlık ve sıhhatle Ramazan ayına ulaştır ya Rabbi!” Bu mübarek vakitte camileri dolduran, huzuru ilahide el açıp niyazda bulunan ve dualarımıza âmin diyen kardeşlerimizi de affeyle, bedenlerimizi buluşturduğun gibi kalplerimizi ve ruhlarımızı da buluştur Allah’ım! Bizleri zihinleri bir, yürekleri bir, gayeleri bir, sevgileri bir, hüzünleri bir, acıları bir kardeşler topluluğu eyle Allah’ım! Allah’ım! Bizleri Kur’an’ın yolundan ayırma. Peygamberimizin sünnetinde daim eyle, ahlâkıyla ahlakımızı tezyin eyle, hepimizi onun sevgisine şefaatine mazhar eyle. Bu güzel gün ve geceler hürmetine hakkı hak olarak bilmeyi ve ona uymayı, batılı batıl olarak görmeyi ve ondan uzak durmayı hepimize nasip eyle! Milletimizin ve bölgemizin huzuru, ümmetin onuru için mukaddesat uğruna mücadelemizi muzaffer eyle; dâhilî ve haricî düşmanlardan bizleri halâs eyle Allah’ım! Allah’ım! Manevi mevsim üç aylar hürmetine, kırık kalpleri onarabilmeyi, yaralı gönülleri imar edebilmeyi, haset, kin ve nefretten kurtulabilmeyi, sevgi, merhamet ve kardeşlik köprüleri kurabilmeyi bizlere bahşeyle, bizleri günahta ve düşmanlıkta değil; iyilikte ve takvada yardımlaşanlardan eyle! Okuduğumuz Kur’an-ı Kerimleri, salât-ü selâmları, hayır ve hasenatımızı, salih amellerimizi yüce katında en güzel şekliyle kabul eyle Allah’ım! Bunlardan hâsıl olan ecir ve sevâbı; öncelikle Sevgili Peygamberimiz, Muhammed Mustafa’nın aziz, latif, pak, ruhuna hediye eyledik, vâsıl eyle Allah’ım! Diğer bütün peygamberlerin, ehli beytin, ezvâc-ı tâhirâtın, ashâb-ı kiramın, tabiinin, âlimlerimizin, şehitlerimizin, ahirete göç eden gazilerimizin ve bütün ehl-i imanın ruhlarına hediye eyledik kabul eyle Allah’ım! Şu anda duamıza “amin” diyen bütün kardeşlerimizin cümle geçmişlerinin ruhlarına da hediye ediyoruz, hissedar eyle Allah’ım!
Allah’ım! Ülkemizi sel, deprem, toprak kayması, çığ düşmesi gibi her türlü semavi ve arazi afetlerden, kaza ve belalardan muhafaza eyle. Bizleri sağlık ve afiyette daim eyle, dert verip derman aratma, dayanılmaz acılar yaşatma, darda ve zorda bırakma, akıbetimizi hayreyle, dünya ve ahiretimizi mamur eyle. Bizleri Senden başkasına muhtaç eyleme, Sana ve Senin sevgine layık eyle Allah’ım!
Sen affedicisin, affetmeyi seversin, bizleri de bu mübarek günler hürmetine affeyle!
Allah’ım! Ülkemizi ve İslam beldelerini rahmet, bereket ve inayetinle mamur eyle. Ülkemize huzur, emniyet ve güven ihsan eyle. Dünyanın neresinde olursa olsun; ezilen, açlık, kıtlık ve sefalet çeken mazlumlara ve çaresizlere imdat eyle; bizlerden yardımını esirgeme Allah’ım! Asırlardır Yüce dinimiz İslam’ın yolunda insanlığa hizmet eden; çaresizlerin umudu, mazlumların sığınağı, kimsesizlerin hamisi olan aziz milletimizi ilelebet payidar eyle Allah’ım!
İslam’ın izzetine uygun davranmayı, her türlü kötülüğün, haksızlık ve zulmün karşısında durmayı bizlere nasip eyle. Bu uğurda bize güç ver. Bizi bu bilinçten ayırma Allah’ım! Her türlü fitne ve fesada, hile ve tuzağa karşı bizlere feraset ve basiret ihsan eyle Allah’ım!
Cennet vatanımızın bizlere ebedi yurt kalması için hayatlarını feda eden, canlarıyla mukaddes vatanımıza siper olan, aziz şehitlerimize gani gani rahmet eyle! Kederli ailelerine bol ecir, sabır ve metanetler ihsan eyle Allah’ım!
Devletimizi payidar, milletimizi bahtiyar eyle! Bizi, ana - babamızı ve bütün Mü’minleri bağışla! Bizlere dünyada da, âhirette de iyilik ve güzellikler ihsan eyle. Müslümanca bir hayat yaşamayı ve son nefesimizde kelime-i şahadet ki buyrun ‘’ Eşhedü en lâ ilahe illallah ve Eşhedü enne Muhammeden abduhü ve rasulühü ‘’ diyerek çene kapamayı bizlere nasip eyle Allah’ım! Sana açılan ellerimizi, sevginle dolan gönüllerimizi, rahmet ve inayetini gözleyen yüreklerimizi boş çevirme Lütfu kereminle; dua ve niyazlarımızı kabul eyle Allah’ım!
Rabbenâ âtinâ fid'dünyâ haseneten ve fil'âhireti haseneten ve gınâ azâbennâr..
Rabbicalnî mügıyme’s-salâti ve min zürriyyetî, Rabbenâ ve tekabbel dua… Rabbenâğ firlî ve livâlideyye ve lilmü’minîne yevme yekumü’l hısâb. Birahmetike yâ Erhamerrahimîn.
Ve selamun alel murselin vel hamdulillahi Rabbil alemin – el Fatiha….”

Bu haber 522 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

GÜNCEL

Çobankale kazı alanında tarihi keşif

Çobankale kazı alanında tarihi keşif 900 yıllık ekmek mührü bulundu… Ülkede çok nadir rastlanıyor .

Oral: Gazilerimizin haklarını ödeyemeyiz

Oral: Gazilerimizin haklarını ödeyemeyiz Altınova Belediye Başkanı Metin Oral, 19 Eylül 1921 tarihinde TBMM tarafından Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e Mare...

 

 

 

ANKET

Tersaneler istihdam sağlıyor mu?
Tüm Anketler

ALTINOVA MEDYA GAZETECİLİK YAYINCILIK DANŞ. MATBAACILIK HİZMETLERİ ALTINOVA / YALOVA
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi