ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYEMİZ İLETİŞİM
    

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Cemre’de Keel Laying Töreni

Cemre’de Keel Laying Töreni

Tarih 18 Aralık 2019, 09:55 Editör

Altınova Tersane ölgesinde kurulu bulunan Cemre Tersanesi’nde DEME’nin Açık Deniz Rüzgâr Türbini Desteği için inşa edilen ilk Servis Operasyon Gemisi’ne Keel Laying Töreni düzenlendi.

Altınova Tersane ölgesinde kurulu bulunan Cemre Tersanesi’nde DEME’nin Açık Deniz Rüzgâr Türbini Desteği için inşa edilen ilk Servis Operasyon Gemisi’ne Keel Laying Töreni düzenlendi.
DEME; Açık deniz rüzgâr endüstrisine türbin kurulumundan bakım desteğine uzanan bir paket halinde hizmet sunabilmek amacıyla DEME, rüzgâr türbini çiftliklerine destek sağlayan ilk Servis Operasyon Gemisi için yatırım yapmaya devam ediyor.
HEDEF, EN ZOR DENİZ KOŞULLARI
Tasarımı Hollanda menşeili Vuyk Design Engineering firması tarafından gerçekleştirilen geminin inşası Cemre Tersanesi'nde geçekleştiriliyor. Bu inovatif gemi, rüzgâr türbini teknisyenlerinin en zorlu deniz koşullarında bile güvenlik seviyelerini ve çalışabilirliklerini artırmayı hedeflemektedir. Omurga koyma (Keel Laying) töreni Cemre II’de gerçekleştirildi.
“MİHENK TAŞI”
Cemre Tersanesi Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Gülcek “Bu proje, Açık Deniz Rüzgâr Çiftliği Endüstrisi’nde sektörün uzun vadedeki doğa dostu gelecek planları için bir mihenk taşıdır. Açıkça görülüyor ki, dizayn ve verimlilik yönünden geminin iki gövdeli tasarımı kendi türünün ilk örneği. DP2 ve hareket sönümleyici personel transfer iskelesi ile SWATH tipi SOV NB72 Offshore Rüzgâr Sektörünün geleceğinde öncü bir rol oynayacaktır” dedi.

Bu haber 221 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

GEMİ İNŞA SAN.

Askeri yüzer havuz Altınova’da inşa edildi

Askeri yüzer havuz Altınova’da inşa edildi Yerli ve milli imkânlarla Altınova Tersane Bölgesinde Kurulu bulunan Hat-San Tersanesi’nde inşa edilen yüzer havuz,...

Sanmar bir ilke imza attı

Sanmar bir ilke imza attı Yalova’nın ilk ve tek deniz süpürge gemisi denize indirildi. Sanmar bir ilke imza attı...

 

 

 

ANKET

Tersaneler istihdam sağlıyor mu?
Tüm Anketler

ALTINOVA MEDYA GAZETECİLİK YAYINCILIK DANŞ. MATBAACILIK HİZMETLERİ ALTINOVA / YALOVA
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi