ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYEMİZ İLETİŞİM
Doç. Dr. Yasin Pişgin Karamürsel de panel düzenledi.

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Makedon Başkanlar Türkiye’den memnun ayrıldı

Makedon Başkanlar Türkiye’den memnun ayrıldı

Tarih 10 Kasım 2019, 12:21 Editör

Türk Dünyası Belediyeler Birliği tarafından düzenlenen ’TDBB Kuzey Makedonya Üye Belediyeler Bilgi ve Tecrübe Paylaşımı Programı’nın kapanışı Florya Atatürk Köşkü’nde gerçekleştirildi.

Türk Dünyası Belediyeler Birliği tarafından düzenlenen ’TDBB Kuzey Makedonya Üye Belediyeler Bilgi ve Tecrübe Paylaşımı Programı’nın kapanışı Florya Atatürk Köşkü’nde gerçekleştirildi.
TBMM Başkanlığı Ev sahipliğinde gerçekleşen kapanış yemeği ve sertifika töreninde Altınova’nın kardeş belediyesi Makedonya Üsküp Studenican Belediye Başkanı Azem Sadiki sertifikasını Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral’ın elinden aldı.
1 HAFTA MİSAFİR OLDULAR
Türk Dünyası Belediyeler Birliği(TDBB) tarafından Makedonya'da bulunan belediyeler ile iletişimi artırmak ve bilgi paylaşmak amacıyla 'TDBB Kuzey Makedonya Üye Belediyeler Bilgi ve Tecrübe Paylaşımı Programı' düzenlendi. Program kapsamında 1 hafta boyunca Bursa, Kocaeli, Yalova ve İstanbul'u ziyaretlerde bulunan Makedonyalı Belediye Başkanları, Türk Belediyeleri ve yerel yöneticileri ile bir araya gelerek belediyecilik hakkında deneyim edinme ve bilgi paylaşımında bulundu.
MAKEDON BAŞKANLARA TEŞEKKÜR
Programın kapanışında Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) ev sahipliğinde Florya Atatürk Köşkü'nde yemek verildi. Kapanışa Tekirdağ Milletvekili Çiğdem Koncagül, Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel, TDBB Başkan Vekili ve Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy, TDBB Genel Sekreteri Fahri Solak, TDBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Gostivar Belediye Başkanı Arven Taravari ile çok sayıda Makedon Belediye Başkanı katıldı. TDBB Başkan Vekili ve Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy yaptığı konuşmasında katılımları için Makedon Belediye Başkanlarına teşekkür etti.
“BİR ARAYA GELİP, PROJELERİ SAHADA İNCELEDİLER”
Kuzey Makedonyalı belediyelerin bu programla Türkiye'deki kardeş belediyeleri ile bir araya geldiğini söyleyen TDBB Genel Sekreteri Fahri Solak, “Türk Dünyası Belediyeler Birliği 30 farklı ülkeden yerel yöneticilerin ve belediyelerin üye olduğu uluslararası bir kuruluş. Bu akşam Kuzey Makedonya'daki üye belediyelerimizin bir haftalık programının kapanışını yapıyoruz. Bu program kapsamında geçen Pazar günü Kuzey Makedonya'da bulunan 15 belediye başkanını Türkiye'ye davet ettik. Türkiye'de kardeş belediyeleri ile bir araya geldiler. Çeşitli projeleri sahada inceleme imkanı buldular. Türkiye'deki başkanlarımızla görüş alışverişi yapma imkanı buldular. Buna biz bilgi ve tecrübe paylaşımı programı diyoruz” dedi.
“KARDEŞ ÜLKELERİZ”
Kuzey Makedonyalı belediye başkanları için önemli bir program olduğunu vurgulayan TDBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Gostivar Belediye Başkanı Arven Taravari, “Burada Kuzey Makedonya belediyelerine dair bir bilgi ve tecrübe paylaşımı yapıldı. Kuzey Makedonya'dan gelen belediye başkanları için önemli bir program. Burada Adem-i Merkeziyetçiliğin uygulamasını başarılı bir şekilde görmüş olduk. Türkiye Kuzey Makedonya ile yakın çalışan kardeş bir ülkedir. Bu vesile ile Türk Dünyası Belediyeler Birliği'ne teşekkür ediyorum. İnşallah gelecekte bu işbirliğinin devam edeceğini umuyoruz” diye konuştu.

Bu haber 693 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

GÜNCEL

Flamingolar, Hersek Lagününden vazgeçmiyor

Flamingolar, Hersek Lagününden vazgeçmiyor Kuş popülasyonu açısından Marmara Bölgesi’nin önemli sulak alanlarından biri olan Altınova Hersek Lagünü, kış aylar...

Sokaktaki can dostlar emin ellerde

Sokaktaki can dostlar emin ellerde Altınova Belediyesi Veterinerlik Hizmetleri Birimi, Ramazan Bayram tatili ve sokağa çıkma yasağının olduğu 4 gün bo...

 

 

 

ANKET

Tersaneler istihdam sağlıyor mu?
Tüm Anketler

ALTINOVA MEDYA GAZETECİLİK YAYINCILIK DANŞ. MATBAACILIK HİZMETLERİ ALTINOVA / YALOVA
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi