ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYEMİZ İLETİŞİM
Doç. Dr. Yasin Pişgin Karamürsel de panel düzenledi.

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Başkan Oral´dan Salman´a cevap

Başkan Oral´dan Salman´a cevap

Tarih 02 Aralık 2014, 18:25 Editör

Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, ´Vefa Bey, açıklamalarında Tersane Bölgelerinden bahsediyor. Sayın Salman ya bilmeden konuşuyor, ya da yanlış bilgilendiriliyor´ dedi.

Tersanelerin kuruluş aşamasında ve sonrasında meyve ağacı dahil tek bir ağacın kesilmediğini ifade eden Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, “Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman basın açıklamasında, ‘Tersane Bölgesi'nde tarım alanını sanayi bölgesine çevirdiler. Benim partim bas bas bağırdı, 'yapmayın' diye. Orada kesilen, binlerle ifade edilen kivi ağaçlarını da ben unutmadım’ ifadelerini kullanıyor. Bu açıklamadaki bilgiler doğru değildir. Sayın Salman ve partisi o zaman tersanelere karşı oldukları için, bu yatırımın bölgeye gelmemesi için bağırıyorlardı. Hatta davalar açarak yatırımın gecikmesine neden olmuşlardır” dedi.
“DOLGU ALANI”
Tersane bölgesinin dolgu alanı olduğunu söyleyen Başkan Oral, “Bırakın binlerle ifade edilen kivi ağaçlarını, tersanelerin yapılması için elde edilen alanda kuru bir ağaç bile kesilmemiştir. Bu teknik olarak imkânsızdır. Çünkü alan dolgu ile elde edilmiştir” diye konuştu.
 
“SANAYİ İLE TARIMI BÜTÜNLEŞTİRDİK”
Dün tersanelere karşı çıkanların bugün sahiplenmeye çalıştığını söyleyen Başkan Oral, “Tersane projesinin gündeme geldiği günden bu güne kadar Altınova Belediyesi olarak çevre konusunda maksimum hassasiyet gösterdik. Sanayi ile tarımın sağlıklı ve planlı bir şekilde bütünleşmesi için yoğun çabalar sarf ettik, çalışmalar yaptık. Bu gayretimizi bugün olduğu kadar yarın da sürdüreceğiz. Altınova Belediyesi olarak, Yalova’da ilk stratejik planı hazırlayan belediye olduk. Stratejik Planımızı ilçemizin gelişimine uygun olarak revize ettik. Biz masa başında oturup boş konuşmak yerine profesyonel kadrolarla bilimsel çalıştık” ifadelerini kullandı.
 
“YALOVA’YA ORMANLAR KAZANDIRIYORUZ”
10 yılı aşkın görev süresi boyunca çevrenin olmazsa olmaz konuların başında geldiğini belirten Başkan Oral, Süs Bitkiciliği Sektörüne imkânlarımız ölçüsünde destek verdik. En önemli projelerimizin arasında olan Çiçek Mezatı Projemizi hazırlıyoruz. Ülkemizin tek tapulu gölü Hersek Gölü’nü halkımızın hizmetine açıyoruz. Bu yıl flamingolar gölümüzde üreyip büyüdüler. İlçenin çöplüğünü Kent Ormanı yaptık. 2. Kent Ormanımızı Yalovalıların hizmetine sunacağız. Boş bulduğumuz uygun her yere ağaç diktik” diye konuştu.

Bu haber 3069 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

GÜNCEL

Türkiye ile Sierra Leone arasında dostluk köprüsü

Türkiye ile Sierra Leone arasında dostluk köprüsü Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, Batı Afrika’da Sierra Leone Devletinden gelen üst düzey yöneticilerini il...

“Askıda Yemek” ile yardım eli…

“Askıda Yemek” ile yardım eli… Kültürümüzün bir parçası olan yardımlaşma ve paylaşma Ramazan Ayı ile birlikte doruklara çıkıyor. Altınova’da Karad...

 

 

 

ANKET

Tersaneler istihdam sağlıyor mu?
Tüm Anketler

ALTINOVA MEDYA GAZETECİLİK YAYINCILIK DANŞ. MATBAACILIK HİZMETLERİ ALTINOVA / YALOVA
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi